Przejdź do treści

Wybór hostingu

  • m1si0 

Ostatnia aktualizacja 6 marca 2019

Każdy, kto ma firmę, rozpoczyna własną działalność i musi się wypromować, chce podzielić się ze światem swoimi spostrzeżeniami, ma jakiś pomysł na biznes lub kierują nim inne przesłanki, zakłada stronę / blog / forum / sklep internetowy i staje przed wyborem usługodawcy hostingowego. Serwisu, który spełni jego oczekiwania. Ja przy wyborze – dla prostej witryny firmowej + blog – patrzyłem nie tylko na cenę – choć i na nią trzeba zwrócić baczną uwagę, gdyż wiele serwerowni nie oferuje przedłużenia w cenie „promocyjnej”, a jego koszt jest wielokrotnością tej opłaty! Ważne jest wsparcie (BOK) i szybkość jego działania / odpowiedzi, dostępność serwerów, jakie limity nakłada usługodawca na nas, aktualizacja PHP czy *SQL, czy możliwość instalacji aplikacji (autoinstalatory), które oszczędzają wiele czasu przy konfiguracji.

Od 2017 do dziś dnia korzystam z usług Atthost – zarejestruj się i jestem bardzo zadowolony. BOK działa jak błyskawica, miła i kompetentna obsługa – nie jak u innych „proszę poczekać bo specjaliści coś tam naprawiają” i „ratownik” nie wie co. Tu osoba siedząca za tel. wie co się co się dzieje, a nawet odpowiada na pytania, które nie za bardzo są związane z ich serwerami 😛 Jak działa naprawa – nie wiem. Nie było sytuacji, w której mógłbym coś niedziałającego zgłosić. Panel administracyjny jest naprawdę bardzo przejrzysty i nawet laik, który pierwszy raz „stawia” stronę poradzi sobie z wykonaniem tej czynności.

Nadmienić trzeba również stałość opłat – tyle ile zapłaciliśmy w pierwszym roku tyle samo zapłacimy za rok, nie jak u innych „marchewa” na dzień dobry, a później „płać i płacz”. „Za” przemawia również darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt z automatycznym odnawianiem, który pozytywnie wpłynie na wizerunek naszej witryny – nie tylko dla odwiedzających – zielona kłódeczka – ale również na jej pozycjonowanie w wyszukiwarce Google. 

Jaki hosting uważasz za najlepszy

View Results

Loading ... Loading ...

Jeśli macie jakieś inne propozycje do ankiety piszcie w komentarzach.

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj swój komentarzx