Przejdź do treści

Błąd dysku 0x80070570

  • m1si0 

Ostatnia aktualizacja 29 marca 2019

Ostatnio trafił do mnie klient z ciekawym przypadkiem. Otóż zrobił to przed czym ja zawsze każdego ostrzegam – odpiął dysk ot tak od laptopa – bez usunięcia w bezpieczny sposób. Może i nic by się nie stało poważnego, jednak dysk sobie pracował… Po jakimś czasie leżenia odłogiem, nadeszła chwila jego ponownego podłączenia. Próba usunięcia z pliku zakończyła się komunikatem:

Błąd 0x80070570

Aby „pozbyć” się nieproszonego błędu postanowił zresetować komputer. Niestety, kolejne uruchomienie nie sprawiło, że błąd zniknął. Znacznie gorzej – dysk się „ukrył”… Po wejściu w  Narzędzia administracyjne / Zarządzanie komputerem / Zarządzanie dyskami zobaczył to:

Partycja RAW

Po przeanalizowaniu tego co zaszło, doszedłem do wniosku iż na dysku została uszkodzona tablica partycji. Wyeliminowałem w tym przypadku, możliwość mechanicznego uszkodzenia. Do dalszego działania zaprzęgłem darmowy program MiniTool Partition Wizard Free do pobrania ze strony producenta. Pamiętaj, aby zawsze czytać co klikasz podczas instalacji, tu napotkałem takie kwiatki:

Instalacja - odhacz

Po uruchomieniu programu wchodzimy w zakładkę Disk & Partition Management

Minitool Partition Wizard - Okno główne

W kolejnym otwartym oknie już można zauważyć iż nasza partycja została rozpoznana i nie widnieje jako RAW. Zaznaczamy naszą partycję i klikamy na nią prawym myszki. Wybieramy Check File System.

Minitool Partition Wizard - Okno dysków

W kolejnym oknie zaznaczamy Check & fix detected errors i dajemy start.

Minitool Partition Wizard - check file system

Po zakończeniu operacji nasz dysk „powróci” z martwych 😉

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj swój komentarzx