Przejdź do treści

HTC Desire 510 – wymiana digitizera (dotyku)

  • m1si0 

Ostatnia aktualizacja 4 lutego 2019

Dziś trafił do mnie telefon z uszkodzonym dotykiem (digitizerem). Pęknięcie powodowało iż telefon reagował na dotyk jak mu się podobało – w przeważającej mierze wcale 😛

Do naprawy potrzebne nam będą następujące narzędzia: śrubokręt gwiazdkowy, nożyk do tapet lub jakiś inny z cienkim ostrzem do podważenia szybki, żyletka plastikowa, aby oddzielić szybkę od wyświetlacza, taśma bezbarwna, szpatułka plastikowa, taśma do LCD i coś dającego nam ciepłe powietrze ja użyłem nadmuchu ze stacji (180°C), ale może być suszarka. 

A tak wygląda nasz pacjent:

Zabieramy się za naprawę. Pierwsze co robimy wyjmujemy baterię i odkręcamy śrubki

Następnie wyciągamy ramkę (1) – jest na zatrzask:

 

Teraz nale odpiąć wszystkie tasiemki: czujnik światła (1), digitizer (2), LCD – jest od spodu płytki (3) oraz wypiąć z zaczepów czarny przewód – nie trzeba wypinać ze złączy na płycie (4)

Wyciągamy płytkę (od górnej krawędzi – włącznika). Następnie oklejamy cały „dotyk” taśmą klejącą (aby nam gdzieś nie pękł i nie uszkodził LCD).

Podgrzewamy boki i delikatnie wkładamy nożyk między ramki (jakbyśmy chcieli odciąć wyświetlacz) i przeciągamy po całej długości. Wyjmujemy digitizer. 

Niestety nie zrobiłem samych zdjęć z montażu. Aby go wykonać należy teraz digitizer jak na starym nałożyć dookoła klej w taśmie do LCD i przykleić. 

Po wykonaniu wszystkich czynności od końca mamy taki efekt:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x