Przejdź do treści

Rosyjskie programy – mówię wam pa pa

Rosyjskim programom mów NIE

Ostatnia aktualizacja 25 marca 2022

Kaspersky? – pa pa.

W obliczu ostatnich, niegodziwych działań strony Rosyjskiej – tych militarnych (w kierunku Ukrainy) jak i cybernetycznych, postanowiłem pożegnać się z moim ulubionym programem antywirusowym Kaspersky Internet Securitu. Na uwadze mam tu nie tylko samo łączenie się z Ukrainą (to też), ale także stronę bezpieczeństwa. Sam program stworzył przecież zaprzyjaźniony Putina – Jewgienij Kasperski – student Wydziału Matematyki Wyższej Szkoły KGB. Dziś możemy naocznie zauważyć do czego Rosjanie są zdolni: wprowadzanie ludzi w błąd poprzez preparowanie i dobór treści tv, ataki Ransomware, odcięcie dostępu do mediów społecznościowych i innych niewygodnych stron, a nawet przełączenie swojej sieci Internet na własne serwery DNS! Aż strach pomyśleć co może spowodować posiadanie tak potężnego oręża jakim jest Kaspersky. Zainstalowany na milionach komputerów / laptopów / smartphon’ach i mający dostęp do większej części zasobów / procesów – kradzież tożsamości / haseł? wykasowanie wszelkich danych? potężny paraliż!? Nikt do końca nie wie co w tym programie tak naprawdę siedzi. Niby Kaspersky odcina się od wszelkiej nagonki na niego, ale lepiej dmuchać na zimne. Na obecną chwilę i tak można bez niego żyć, bo nawet MS Defender zapewnia taki sam poziom bezpieczeństwa. A skoro nie widać różnicy to po co przepłacać? 😉

Inne rosyjskie programy, które także polecam bądź są polecane przez innych do odinstalowania to m.in.: Dr.Web, Yandex, 7zip (ja zostawiłem) i kilka dystrybucji linuxa: ALT Linux, ROSA Linux, Calculate Linux, Astra Linux.

Aktualizuj co się da!

W związku z powyższymi informacjami o cyberatakach, gorąco zachęcam Wszystkich do aktualizowania wszystkiego co się da! Szczególną uwagę zwróćcie na urządzenia, które w jakikolwiek sposób podłączone są do sieci i Internetu – na pierwszym miejscu routery i NAS’y! Zadbajcie także o prawidłowe ustawienia firewall’a.

5 7 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
antiRU

👍👏

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x